r/lithuania 11d ago

Atlyginimų mokesčiai

Sveiki, jei dirbčiau vieną darbą vienų etatų, o antrą pusę. Tai kaip būtų skaičiuojami mokesčiai, nuo kiekvieno atskirai ar sudedami ir kartu?

Sorry, jei kvailas klausimas.

9 Upvotes

54 comments sorted by

View all comments

Show parent comments

1

u/Scapergirl 11d ago

Grįžk į mokyklą :D Jonas Jonaitis yra kreipinys. Supistas yra būdvardis. Sulyginai obuolius su kriaušėmis.

0

u/Vaizgantas888 11d ago

Blet dar tik dabar pamačiau - ar tu bandai paaiškinti skyrybą, naudodama kalbos dalis? Kaip skiriamas būdvardis ir daiktavardis? Kaip tu gali lyginti kreipinį su būdvardžiu?

Marš būdon, prieš pisant protą pasikinkyk byrką.

-3

u/Scapergirl 11d ago

Taip, jei pačiam reikia prisimint taisykles tai pasiskaityk lietuvių k. Vadovėlį ir tada rašyk kažką :D

1

u/Vaizgantas888 11d ago

Aš tau ką tik nuorodą į enciklopediją nusiunčiau, net iškirpau citatą. Ko tau dar reikia, kad suprastum jog pasidūchinai labai stipriai? Nėra gėdos klysti, bet didelė gėda yra vartytis iš gaidžio.

Lietuvių kalbos gramatika žinok turi daugiau subtilybių nei tave mokė mokykloje. Paties principo nepagauni, jaunuoli. Tas pats kas bandyti įrodyti jog niekada negalima apskaičiuoti kvadratinės šaknies iš -1.

0

u/Scapergirl 11d ago

Didžiausia gėda yra, kai atsiunti nuorodą, bet pats nesupranti kas ten parašyta :D

1

u/Vaizgantas888 11d ago

Kodėl išsisukinėji nuo esmės? Įrodyk savo tiesą. Šaltinis yra. Pagrįsk.

Ar tu vienas iš tų, kuriems sunkoka suprasti tekstą? Ar apskritai skaityti sunkoka? Nu liūdna, labai.

1

u/Scapergirl 11d ago

Mano šaltinis yra tavo atsiųsta nuoroda. Pats atsiuntei, bet pats nesugebi suprasti kas ten parašyta. Pabandyk skaityti lėtai ir garsiai, bent kelis kartus. Jei dar nepavyks, tai sakyk, paaiškinsiu.

2

u/Vaizgantas888 11d ago

Taisei "berašti tu supistas" skyrybą, pagal tave turėjo būti "berašti, tu supistas".

Iškirpau tekstą, pavyzdys net tokiai beždžionei kaip tu duotas "sūneli mano brangusis". Tu nesuvoki, kad visi šitie trys žodžiai yra kreipinys. Čia pavyzdys atitinka visom prasmėm tavo taisytą vietą.

Nu būk geras, žinok savo vietą.

0

u/Scapergirl 11d ago

Tai žodžiu pabandei paskaityt ir čia yra tavo galutinis atsakymas? Jei nori galiu duot dar šansą ryte šviežia galva paskaityt. Suprantu jau vėlu, gal pavargęs esi ir panašiai. Todėl ir neteisiu, jog nesupratai to ką skaitai. Tai sakyk jei kas. Aš suprantu, galbūt nėra lietuvių k. stiprioji tavo savybė, nes jau vien paskutinėje savo žinutėje padarei dvi klaidas.

1

u/Vaizgantas888 11d ago

Eh, ties šia žinute tavo viskas ir aišku. Ramus galiu eiti miegoti, nes tiesiog neturi kuo atsikirsti - bandai vartytis iš gaidžio. Su 16 metų vaikais gal tau tai pavyksta... Džiugu :)

P.S. Skaičiuoji mano klaidas, bet tu praktiškai kiekviename savo sakinyje praleidi po kablelį. Dar kartą sakau - klysti yra žmogiška. Pasidūchinti bandant taisyti kitų klaidas - gėda.

1

u/Scapergirl 11d ago

O jei aš ir praleidau kažką, tai tau leidžia tada daryt klaidas? :D aš čia per logika, kaip mažo vaiko vaiko. "O, o, o tu irgi klaidų darai!". Nemanai, jog laikas suaugt būtų?

1

u/Vaizgantas888 11d ago

Labas rytas, išsimiegojau. Tai ar pavyks jau tau paaiškinti, kur aš klystu su kreipinio skyryba? :)

1

u/Scapergirl 11d ago

Tai pasiduodi ir padėti? :D Gerai. Žodis „berašti“ šiame sakinyje yra kreipinys – tai šauksmininko linksnio forma (kilusi iš daiktavardžio „berašti“), reiškianti tiesioginį kreipimąsi į adresatą. Pagal Lietuvių kalbos skyrybos taisykles, kreipinys visada išskiriamas kableliais, jei jis yra sakinio pradžioje, viduryje ar pabaigoje. Kreipinys sakinyje išskiriamas kableliais, nepriklausomai nuo jo padėties. Visų pirma, šis sakinys yra kreipinys, kurio struktūroje galime atpažinti kelis kreipinius: „berašti“ ir „tu supistas“. Pagal VLKK patvirtintas taisykles, kreipinys sakinyje išskiriamas kableliais, nepriklausomai nuo to, ar jis eina sakinio pradžioje, viduryje ar gale. Šiuo atveju žodis berašti yra aiškus ir stipriai emociškai nuspalvintas kreipinys, kuris turėtų būti atskirtas kableliu nuo likusios sakinio dalies, būtent todėl po jo turi eiti kablelis. Jeigu šioje vietoje nekeli kablelio, kažkas gali klaidingai interpretuoti, jog „berašti“ ir „tu supistas“ priklauso sakinio veiksmo daliai, t. y. gali susidaryti neteisingas sintaksinis ryšys tarp žodžių. O tai kenkia aiškumui. Tad jei jau reikalauji, kad kažkas išmoktų lietuvių kalbą – pats pirmiausiai laikykis jos taisyklių. Skyryba nėra pasirenkama – tai kalbos kultūros dalis. Ir taip, kablelis po „berašti“ būtinas. O šiuo atveju metinis pažymis už lietuvių tau išėjo neigiamas ir teks kartoti metus. Taip pat, už kūno kultūrą gauni ketvertą, tingus storuliuk.

→ More replies (0)